Візитка школи
Канівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4
Канівської міської ради Черкаської області
Адреса: вул. Дніпробудівська, 2, м. Канів, 19000
Телефон: 0473632136
E-mail: kanivschool4@ukr.net
Директор: Верба Ірина Анатоліївна
Канівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів N4 збудована і відкрита в 1964 році.
-
Площа земельної ділянки становить 2 га.
-
Проектна потужність: 964 учні.
Канівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 4 Канівської міської ради Черкаської області за результатами державної атестації у 2015 році визнано атестованим закладом освіти.
У школі створені умови для навчання учнів різних національностей, а також учнів з психофізичними порушеннями розвитку. Адміністрація і педагогічний колектив працюють за чітко визначеним пріоритетним напрямком роботи, а саме, створення школи «Рівних можливостей». З 2015 року навчальний заклад активно впроваджує інклюзивне навчання, що дає можливість залучити учнів до всіх аспектів навчання та шкільного життя, незалежно від їх індивідуальних особливостей. 1 вересня 2024 року в навчальному закладі відкрито 5 класи з інклюзивним навчанням, в яких працюють за методикою спільного викладання з асистентом учителя.
Учні та вчителі школи є переможцями різноманітних конкурсів регіонального, обласного та Всеукраїнського рівнів. З 2016 року школа є учасницею обласного цільового проекту «Інноваційні школи Черкащини». У 2017 році відкрито клас, який працює за програмою науково-педагогічного проекту «Інтелект України», створено шаховий клуб, активно впроваджується в освітній простір школи LEGO та робототехніка. Предмети природничого циклу викладаються з активним впровадженням методик STEM-освіти.
З 1 вересня 2024 року на базі Канівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 відкрито осередок з вивчення предмету «Захист України». Даний осередок працює за мережевою формою освіти. Станом на 01.09.2024 осередок відвідують 326 учнів та 274 студенти.
Навчаються 659 дітей. У школі викладання предметів здійснюється державною мовою, функціонує 24 класи з середнім наповненням 27.
Освітній процес забезпечують 49 вчителів та 1 сумісник, із них:
-
11 мають педагогічне звання «учитель-методист»,
-
15 – педагогічне звання «старший учитель»,
-
37 учителів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»,
-
1 – кандидат історичних наук,
-
16 учителів нагороджені Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України.
Впроваджено біологічний, математичний профілі в 2 класах. Створені умови для допрофільної підготовки дев'ятикласників за такими освітніми напрямками: математика, англійська мова, українська мова. В школі вивчається іноземна мова: англійська.
Для всебічного розвитку школярів обладнано 28 навчальних кабінети, 8 кабінетів початкових класів, 3 майстерні, 1 спортивний зал, 1 актовий зал, бібліотека, 3 кабінети для роботи осередку з вивчення предмету «Захист України». Для 5 класів початкової школи навчання організовано в закладі дошкільної освіти «Білочка». Функціонують 2 кабінети інформатики та обчислювальної техніки, кабінет фізики, математики, кабінет хімії, кабінет біології, кабінет ІКТ, електронний тир, кабінет шахів, лінгафонний кабінет, кабінет LEGO та робототехніки.
З 2022-2023 н.р. для забезпечення усіх форм освітнього процесу школа використовує Всеукраїнську освітню платфому NZ, програму «Розклад». В закладі на 100% впроваджені електронний журнал, електронні щоденники для учнів. За допомогою кодів доступу до системи NZ для батьків підтримується зворотній зв'язок з родинами учнів школи. Оформлено зал Бойової слави, зал «Моя земля – земля моїх батьків», художня галерея. Школа підключена до мережі Інтернет, завдяки чому учні та вчителі мають доступ до інформаційних ресурсів глобальної мережі тощо.
Для створення безпечного освітнього середовища у закладі освіти встановлені: система автоматичного пожежооповіщення, система автоматичного оповіщення «Повітряна тривога», система відеоспостереження, кнопка безпеки. Навчання в закладі освіти проходить в очному режимі.
Досягнення навчального закладу
Проходять апробацію такі педагогічні інновації: інформаційно-комунікаційні технології у навчально-виховній роботі; проектна діяльність учасників навчально-виховного процесу; мережева освіта за новою програмою з предмету «Захист України» (осередок); допрофільна підготовка для випускників 9-х класів та профілізація старшої школи; проведення рівневих лабораторних робіт з фізики; розвиток логічного мислення через вивчення шахів; інноватика освітнього процесу через вивчення STEM-освіти, LEGO та робототехніки; казкотерапія у початковій школі; навчання читання англійською мовою на початковому етапі як засіб підготовки до сприйняття матеріалу в умовах полікультурного середовища; екологічні хвилинки у початковій школі; спільне навчання у класах з інклюзивним навчанням.
Для школярів створено дитячо-юнацьку організацію «Канівська вольниця». У школі функціонують: соціально-психологічна служба, медичний пункт, їдальня на 120 посадочних місць, спортивний майданчик для молодших школярів та стадіон, тир.
Співпраця з Міжнародним дитячим фондом ЮНІСЕФ
З осені 2022 року для Канівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 дитячим фондом ЮНІСЕФ було виділено гуманітарну допомогу: 8 компектів шкільних меблів (90 парт та стільців для молодшої ланки; 150 парт та стільців для учнів середньої ланки); 8 дошок, 8 вчительських столів та стільців, 8 учнівських стінок. Отримано набори „Школа в коробці“ - 5 шт., пледів - 6 шт., планшети - 32 шт.
Щодо укриття
Станом на вересень 2024 року для учасників освітнього процесу обладнані три укриття, що розміщенні на відстані до 500 метрів за адресами: вул.Кошового, 2/40 (вмісткість — 350 осіб) , вул.Шевченка, 11 (вмісткість — 120 осіб), вул.Шевченка, 13/ж (вмісткість — 200 осіб).
Проблеми закладу освіти:
1. Канівська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 потребує впровадження енергозберігаючих технологій: часткової заміни опалювальної системи, утеплення приміщення школи.
2. Створення кабінету інформатики для учнів початкової школи.
3. Капітального ремонту цоколю та відмостки по периметру головного корпусу школи.